Ülkede ölü sayısı 73′ e yükseldi

Sri Lanka’da etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelanlarda hayatını kaybedenlerin sayısının 73’e çıktığı bildirildi.

Afet Yönetim Merkezi, ülke çapında geçen hafta sonundan bu yana 73  kişinin yaşamın yitirdiğini, 319 bin kişinin evinden olduğunu, 127 kişiden halen  haber alınamadığını açıkladı.

Açıklamada, başkent Colombo ve kenar mahallelerindeki binlerce evin  suları altında kaldığı, ancak suların çekilmeye başladığı belirtildi.

3 köyün toprak altında kaldığı Colombo’ya 72 kilometre mesafedeki  Kegalle bölgesinde de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü ifade edildi.

Arama çalışmalarını koordine eden Tümgeneral Sudantha Ranasinghe,  askerlerin bölgede kaybolan 123 kişiyi halen aradığını söyledi.

Gün içinde aynı bölgede başka bir köyde de toprak kayması olduğunu  ifade eden Ranasinghe, köylüler daha önce tahliye edildiği için olayda ölen ya da  yaralanan olmadığını kaydetti.

Hindistan’ın güneyinde, Hint Okyanusu’nda yer alan ada devleti Sri  Lanka’nın yaklaşık 22 milyon nüfusu bulunuyor. Dünyanın belli başlı çay  üreticilerinden biri olarak tanınan ülkede şiddetli muson yağmurları her yıl sel  ve heyelanlara yol açıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zülfiye dedi ki:

    Güzel ve faydalı bir site olmuş,tüm emeği geçenlerin ellerine sağlık

BİR YORUM YAZ
site ekle